Najlepsze perfumy damskie

Jak mawia stara łacińska sentencja – o gustach się nie dyskutuje. Nie można autorytarnie stwierdzić, który z zapachów jest najlepszy, każda kobieta bowiem ma swoje ulubione perfumy, do których sentyment podyktowany jest wpływem różnych czynników. Ukochany zapach może budzić pozytywne skojarzenia dotyczące przyjemnie spędzonych chwil, może odzwierciedlać kobiecą osobowość, a także może być zależny od wrażliwości naszego zmysłu powonienia.
Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że niektóre perfumy męskie i damskie są częściej poszukiwane i chętniej kupowane przez konsumentów, a inne rzadziej. Czy zatem zapachy najbardziej popularne można nazwać najlepszymi? Rozważając temat ten pod tym kątem można stwierdzić, że najlepsze perfumy damskie to:

1.    Calvin Klein – Euphoria
2.    Thierry Mugler – Angel
3.    Chanel – Coco Mademoiselle
4.    Dolce&Gabbana – Light Blue
5.    Armani – Code pour Femme
6.    Lolita Lempicka – Lolita
7.    Calvin Klein – Eternity
8.    Lancome – Hypnose
9.    Cacharel – Amor Amor
10.    Chanel – N 5

Większość wymienionych zapachów jest stosunkowo młoda – ich premiery odbyły się już w XXI wieku. Warto zauważyć, że za najlepszy można uważać nie tylko najpopularniejszy zapach (jak wiadomo moda szybko się zmienia), ale także perfumy, które nie tracą na popularności przez wiele lat, a ich aromaty są rozpoznawalne w niemal każdym zakątku świata. W pierwszej trzydziestce popularnych od wielu lat plasują się:

1.    Chanel N 5 (premiera: 1921)
2.    Thierry Mugler – Angel (1992)
3.    Davidoff – Cool Water Woman (1996)
4.    Elizabeth Arden – 5th Avenue (1996)
5.    Kenzo – Jungle Elephant (1996)
6.    Lolita Lempicka – Lolita (1997)
7.    Calvin Klein – Eternity (1998)
8.    Christian Dior – J’Adore (1998)
9.    Christian Dior – Hypnotic Poison (1998)

Wybierając najlepszy zapach kobiecy możemy zatem kierować się aktualnie obowiązującymi trendami lub klasycznym kanonem zapachów. Najważniejszy jest jednak fakt, aby perfumy odpowiadały naszym oczekiwaniom – pasowały do naszej osobowości, wieku, stylu, ale przede wszystkim powinny sprawiać, że ubrani w ich zapach czujemy się wyjątkowo. Idealny zapach to taki, który nie tylko pasuje do nas, ale jest częścią nas.